Warning: A non-numeric value encountered in /data/8/c/8ce82100-b8fa-4687-ac36-f9965fe841ae/salonvalery.sk/web/engine/wp-content/themes/salonvalery/functions.php on line 62
Ako obliecť svadobnú mamu? | Svadobný salón Valery

Ako obliecť svadobnú mamu?

spať
0

Mladomanželský pár nie je jedinou dôležitou dvojicou svadobného dňa. Pozornosť hostí sa upiera i na svadobných rodičov, preto je popri výbere svadobných šiat a svadobného obleku potrebné sústrediť sa aj na nich. Svadobný salón Valery ponúka široký výber spoločenských šiat a kostýmov pre svadobné mamy a aj oblekov pre svadobných otcov.

Oblečenie svadobného otca

U mužov je v podstate jasné, po čom siahnuť. Elegantný, dobre padnúci oblek, je pri takýchto príležitostiach nevyhnutnosťou. Pre zladenie doplnkov, košele, topánok platia všeobecne známe pravidlá, ktoré si môžte prečítať aj na svadobnom blogu Svadobného salónu Valery.

Oblečenie svadobnej mamy

Dámy majú voľnejšiu ruku pri výbere. Hlavným kritériom by malo byť nechať vyniknúť nevestu. Preto sa treba vyhnúť prílišnej extravagancii.

Mamy neviest sú zvyčajne dámy v najlepších rokoch. Oproti „dvadsiatkam“ si preto musia viac strážiť, čo na seba. Rozhodne sa treba vyhnúť prikrátkym dĺžkam šiat a sukní. Síce pútajú pozornosť, ale od istého veku už jednoducho nesvedčia a rovnako sa nehodia na takúto významnú príležitosť. Ak však chcete ukázať stále pekné nohy, dĺžka tesne nad kolená je vkusná a elegantná.

Ideálnou voľbou sú šaty alebo kostýmy. Uľahčujú kombinovanie, zladiť k nim treba len doplnky. Čo sa týka strihu, ten závisí od typu postavy, no na každú sa dá nájsť taký, ktorý pristane. Najmä svadobné kostýmy sú v poslednej dobe veľmi obľúbené, Svadobný salón Valery ich ponúka mnoho druhov. Veľmi sa nám páčia dvoj alebo trojkombinácie s kabátikmi, doplnené klobúkmi.

Krátke spoločenské šaty Svadobný salón Valery 1150082 Krátke spoločenské šaty Svadobný salón Valery 1150083 Krátke spoločenské šaty Svadobný salón Valery 1150096 Krátke spoločenské šaty Svadobný salón Valery 1150108

U  dám „v rokoch“ je dôležité riešenie rukávov, ktoré dokáže byť veľmi nápomocné, alebo zradné. Je nutné vyhnúť  sa tenkým, špagetovým ramienkam. Rovnako treba kriticky posúdiť aj pevnosť svojich paží, pretože práve tie vedia zákerne prezradiť vek. Ak nemáte čo skrývať, môžete si dovoliť aj šaty bez rukávov. V niektorých prípadoch  sú však rukávy záchranou. Krátke rukávy vedia vyvážiť celkový strih šiat. Veľmi elegantné sú však aj rukávy v dĺžke po lakte, v Svadobnom salóne Valery nájdete viacero takto strihaných kostýmových spoločenských šiat a kabátikov.

 

Spoločenské šaty Svadobný salón Valery

 

Z farieb sú povolené všetky, okrem bielej, ktorá je vyhradená pre nevestu. Na letnú svadbu sa hodia svetlé a pastelové farby, ale aj výraznejšie ako napríklad fuksiová či tyrkysová. V zime siahnite po sýtych, tmavších, výraznejších a dramatickejších farbách, od červenej cez bordovú, purpurovú až po tmavomodrú či čokoládovohnedú.  Hitom posledných sezón sa stávajú zlaté, starozlaté, bronzové a púdrové odtiene.

Pokiaľ  ide o doplnky, platí známe pravidlo. K jednoduchým šatám patria zaujímavejšie doplnky. No ak sú šaty samy o sebe zaujímavé, doplnky voľte čo najjednoduchšie.  Čo sa týka obuvi, siahnite po opätkoch. Ideálna výška je sedem až dvanásť centimetrov. Nižšie strácajú eleganciu, vyššie už nie sú komfortné a môžu pôsobiť nevhodne. Rozhodne si vyberajte aj podľa toho, akú výšku „ustojíte“.

Už dávno neplatí, že topánky musia ladiť s kabelkou, ale kombinovať treba s citom. Kabelka by mala byť malá, listová, prípadne s tenkým ramienkom alebo retiazkou. Veľké tašky si treba pri tejto príležitosti odpustiť.

No hlavne je dôležité, aby oblečenie nebolo ďalším zo stresových faktorov. Celý deň sa musíte cítiť pohodlne. Nechajte sa inšpirovať vybranými fotografiami spoločenských šiat a kostýmov pre svadobné mamy zo Svadobného salónu Valery. Našu kompletnú ponuku nájdete v sekcii Šaty a kostýmy pre svadobné mamy. Tešíme sa, že spolu s vašími deťmi budete na sobáši žiariť aj vy. Radi vám k tomu pomôžeme.

Spoločenské šaty Svadobný salón Valery 375-250 Krátke spoločenské šaty Svadobný salón Valery 1150047 Krátke spoločenské šaty Svadobný salón Valery 1150061 Krátke spoločenské šaty Svadobný salón Valery 1150070

 

© 2022 Svadobný Salón Valery. Všetky práva vyhradené.