Warning: A non-numeric value encountered in /data/8/c/8ce82100-b8fa-4687-ac36-f9965fe841ae/salonvalery.sk/web/engine/wp-content/themes/salonvalery/functions.php on line 62
Ako sa obliecť na svadbu | Svadobný salón Valery

Ako sa obliecť na svadbu

spať
0

Ste pozvaní na svadbu a neviete, čo na seba?

Svadobný salón Valery Vám poradí.

Pravidlo č.1 znie: rozhodujte sa podľa toho, aká je na svadbe vaša úloha / družička, svedok, hosť? /

 

Oblečenie pre družičku a družbov

Družička by si mala na svojom vzhľadne nechať záležať. Je dobré vopred sa dohodnúť s nevestou, či budú družičky vyzerať rovnako alebo nie. V každom prípade odporúčame spoločenské šaty, buď krátke alebo dlhé, určite nie biele, vhodné sú pastelové farby. Ak nebudú družičky v rovnakých šatách, aj tak je vhodné, aby sa vopred dohodli, aby nepôsobili úplne chaoticky a štýlovo odlišne. Rovnako je vhodné sa zladiť aj s oblečením družbu. Pre ostatné doplnky platí tak ako pri všetkom: menej je často viac.

Páni – družbovia, či svedkovia by mali prísť samozrejme v obleku (čo platí pre všetkých pozvaných mužov). V ideálnom prípade by mal oblek družbov ladiť so štýlom obleku ženícha. Ak si nevesta želá, aby boli zladené družičky, potom by mali byť aj družbovia, a to nielen vzájomne, ale aj so šatami družičiek. Je zvykom, že sa doplnky k odevu, ako viazanka/motýlik, či vreckovka na saku zladia k farbám svadobnej kytice. Ak je kytica biela, farbu by mala určiť nevesta, a k tejto farbe sa potom doladia šaty družičiek.

Oblečenie blízkej rodiny

Keďže sa v prípade svadby jedná o významnú udalosť vo vašej rodine, je potrebné svojím oblečením dať najavo,  že je to pre vás dôležité. U mužov je to jednoduché, lebo platí vždy to isté pravidlo – oblek, smoking, elegantná košeľa, kravata/ motýlik, prípadne vesta a spoločenská obuv. Je vhodné dbať aj na „drobnosti“, ako sú manžetové gombíky, vreckovka vo vrecku saka, či rôzne doplnky (hodinky alebo šperky). Ženy môžu zvoliť rôzne spoločenské šaty a kostýmy, ktorých honosnosť závisí od typu svadby, miesta konania, honosnosti svadby, ročného obdobia, počasia…a samozrejme typu postavy.  Pre dámy „v rokoch“ odporúčame svadobný kostým, ktorých má Svadobný salón Valery v ponuke naozaj dostatok.

Oblečenie bežných svadobných hostí

Ak ste bežný svadobný hosť, máte vo výbere väčšiu voľnosť. Tu platí pravidlo: oblečte si niečo elegantné, ale NIE BIELE.

Všetko ostatné prispôsobte vlastnému vkusu, postave, typu sobáša / veľká svadobná hostina na zámku, honosná svadba, gartenparty, a pod. /.  Ak sa svadba koná v zime, vyberte si niečo s hrubšieho materiálu a nezabudnite na niečo do čoho sa môžete zabaliť, napr.veľký luxusný šál.

Dĺžka šiat tiež nie je predpísaná (ak nemáte na pozvánke uvedený predpísaný dress code, potom ho treba dodržať!), ale príliš minimalistické šaty alebo veľmi obtiahnuté a vyzývavé kúsky, nie sú vhodné. Dôležité je, aby ste sa v šatách a celkovom vzhľade cítili pohodlne. Musíte predsa v tomto outfite vydržať celú noc a dokonca aj tancovať! / takže pozor aj na spoločenské topánky /.

 

Spoločenské topánky

Topánky by ste mali mať na opätku, ale v prípade, že vás z nich bolievajú nohy alebo v nich neviete chodiť, vyberte si radšej elegantné balerínky alebo inú nízku obuv. Za nevhodné považujeme topánky na vysokej platforme, ktoré si dámy radi obúvajú špeciálne na tieto príležitosti ale väčšina v nich nevie chodiť a vyzerajú chvíľami až komicky. Ak si obúvate topánky s otvorenou špičkou alebo sandále, silónky nechajte doma. Vyhnete sa zbytočnému faux pas. / existujú už silónky s „otvorenou“ špicou, tieto sú vhodné /. Opäť radíme: menej je niekedy viac.

A nezabudnite, že spoločenské šaty – dlhé, krátke, družičkovské, luxusné a aj kostýmy pre svadobné mamy a ostatných svadobných hostí, pánske obleky, smokingy, a ako novinku, už aj spoločenské topánky zn. Menbur /len na predaj / si môžete zakúpiť alebo prenajať v Svadobnom salóne Valery.

 

V priloženej fotogalérii ponúkame malý výber z kolekcie spoločenských šiat vhodných pre družičky.

 

© 2022 Svadobný Salón Valery. Všetky práva vyhradené.