Warning: A non-numeric value encountered in /data/8/c/8ce82100-b8fa-4687-ac36-f9965fe841ae/salonvalery.sk/web/engine/wp-content/themes/salonvalery/functions.php on line 62
Svadobný salón Valery

Ako si vybrať svadobné šaty? Svadobný salón Valery vám poradí ……

spať
0

Milé budúce nevesty,

v Svadobnom salóne Valery sa snažíme zo všetkých síl urobiť všetko preto, aby ste vo svoj svadobný deň boli najkrajšia.  Za viac ako 10 rokov práce prešli našimi rukami stovky neviest. Najčastejšie tázky, problémy, obavy, ktoré pri výbere svojich svadobných šiat nevesty majú sa ale nemenia.

Dovoľujeme si preto dať vám pár tipov, ktoré vám môžu pomôcť pri rozhodovaní.

Vyberte si štýl, akou nevestou chcete byť

Romantická? Jednoduchá? Volánová? Krajková? Princeznovská? Netradičná? Farebná? atď  Možností je veľmi veľa. Je dobré, ak nám dokážete popísať  vašu predstavu.

 

Povedzte nám koľko chcete do svadobných šiat investovať

Toto je pre nás dôležitá informácia, prosím premyslite si výšku vašej investície do svadobnej róby

 

Nevyberajte si šaty podľa fotky z internetu, z časopisu a pod.

Toto býva najčastejší „kameň úrazu“. Svadobné šaty na modelke nie sú svadobné šaty na vás. Nie každá z nás má miery modeliek a katalógy niekedy naozaj veľmi skresľujú realitu. Niektoré pozitívne, iné negatívne. V každom prípade vám ale svadobné šaty musia perfektne sadnúť na postavu. Je to základná podmienka správneho výberu. A tu sú rozhodujúce okrem iných bežných / konfekčná velkost, výška postavy, typ postavy /,  aj také „maličkosti“, ako napr. proporčnosť postavy, dĺžka trupu, šírka chrbta, dĺžka krku, výška hrudník vs. plece, kľúčne kosti a ich tvar, detto ramená, rozdiel pomeru pása a bokov atd. Toto všetko vy podľa fotky nedokážete posúdiť a preto je nutné poriadne si šaty vyskúšať a všetko toto zobrať do úvahy pri výbere.

Len SKUTOČNÝ odborník vám dokáže naozaj kvalitne poradiť a vybrať také šaty, ktoré spĺňajú všetky horespomínané atribúty.

 

Na skúšku šiat zoberte so sebou dôveryhodnú osobu, ktorá vás veľmi dobre pozná

Tu platí nepriama úmera: čím viac poradcov, tým ťažší a horší výber.

Milé nevesty, Verte SI!!!  VY viete najlepšie čo vám sadne, VY cítite ako šaty sedia alebo nesedia, Vy cítite ich váhu, Vy ich budete celú svadbu nosiť, VY ste si vysnívala svoj svadobný deň, len VY viete čo vás vystihuje. Preto sa rozhodujte VY samy.

My vám radi poradíme čo vám sedí a prečo, ale konečné rozhodnutie je vždy na vás a tak je to aj správne.

Na prípadné finálne rozhodovanie si zoberte opäť tú istú osobu ako na prvú skúšku. V opačnom prípade riskujete ešte väčší zmätok v hlave a vo výbere, pretože platí naša známa „nepriama úmera“.

Dovoľte si vyskúšať viacero rôznych typov svadobných šiat

Aj keď by ste chcela napr. len veľkú tylovú sukňu, v Svadobnom salóne Valery vám odporúčame vyskúšať aj iné typy šiat – prestrihnuté pod prsiami, úzke, rybacieho strihu, biele aj prírodné biele, ivory  a to preto, aby ste si bola skutočne istá, že to, čo ste si vybrala je to najlepšie, čo môžete mať. A znova sme pri bode 1, modelka a foto je niečo iné, ako reality. Bohužiaľ, alebo našťastie?, 90% neviest odíde z inými šatami aké si pôvodne vybrali podľa obrázka.

 

Skúšajte max.5 svadobných šiat

Kvalitný poradca v svadobnom salóne vás musí dokázať odhadnúť a na základe vami zadaných indícií vytipovať max. 5 modelov a tieto skúšať.

Preto, je dobré vedieť čo chcete, čo sa vám páči, čo dovoľuje vaša postava , vaša peňaženka a potom si nechať poradiť. Áno, skúšať treba a ako sme písali, rôzne typy šiat, ale nie príliš veľa a zbytočne obliekať jedny svadobné šaty za druhými bez rozmyslu.

Nechajte si  v užšom výbere max.2 svadobné šaty a medzi tými sa potom rozhodujte. U každého modelu rozmýšľajte prečo áno a prečo nie. Toto porovnávajte s vašou predstavou.

 

Na skúšku svadobných šiat počítajte s cca 1 hodinou času

Toto je podľa našich skúseností optimálny čas, kedy sa dá naozaj kvalitne poradiť a vybrať pre nevestu to, čo potrebuje v pohode a bez stresu.

Svadobné šaty si naozaj poriadne vyskúšajte a skonzultujte aj s pani krajčírkou prípadné úpravy.

 

Už pri skúške svadobných šiat premýšľajte nad svadobnými doplnkami

Závoj, bolerko, svadobný účes, svadobné líčenie, náušnice a iné šperky, ozdoba do vlasov atd…toto všetko veľmi výraznou mierou dotvára celkový image nevesty. myslite na to už pri výbere svadobných šiat. nie každý účes sa hodí na každý typ hlavy, ku každému typu šiat, do kostola potrebujete závoj resp. zakrytie ramien, a čo vaše vlasy popolnoci?…..takze vyberajte citlivo a s rozumom

 

Dolaď te sa  ako svadobný pár spolu so ženíchom

„Každý pes jiná ves“ asi nie je tá najsprávnejšia voľba. Detaily, čo a ako zladiť si ponecháme pre vás keď sa stretneme na skúške svadobných šiat.

Dobrá rada na záver:

Ak si svadobné šaty kupujete, odporúčame schovať ich u kamarátky a vytiahnuť až pred sobášom. Denným pozeraním by sa vám totiž do termínu sobáša mohli „zunovať“.

 

V našej fotogalérii si dovoľujeme pridať zopár foto našich vybraných svadobných párov, ktoré sa nám veľmi páčia, ktoré si nechali poradiť a ktoré sme zladili tak, ako to má podľa nášho názoru vyzerať.

 

© 2022 Svadobný Salón Valery. Všetky práva vyhradené.