Warning: A non-numeric value encountered in /data/8/c/8ce82100-b8fa-4687-ac36-f9965fe841ae/salonvalery.sk/web/engine/wp-content/themes/salonvalery/functions.php on line 62
Ako správne obliecť ženícha

Ako správne obliecť ženícha – časť 2.

spať
0

Ako správne obliecť ženícha – časť 2.

Viazanka (kravata)

Košeľa, viazanka a oblek majú byť vo vzájomnom súlade. Viazanka má farebne dopĺňať košeľu ,a to nielen farebne, ale aj jej vzorom. Pre výnimočné situácie, ktorou svadoba určite je, vyberajte len kvalitné hodvábne viazanky.

Šírka viazanky sa mení podľa aktuálnych módnych trendov. Súčasným štandardom sú viazanky široké 8 až 8,5 cm, širšie vyšli nateraz z módy. Tzv. slim viazanky (6 -7 cm) sa nosia tiež, ale neslušia každému mužovi. Všeobecne platí, čím mohutnejšia mužská postava, tým širšiu viazanku by mal muž zvoliť.

Štandardná dĺžka celej viazanky je 132 – 142 cm. Správnu dĺžku spĺňa, pokiaľ jej špička zakrýva sponu opasku, alebo končí v strede pásovky nohavíc. Spodnú časť viazanky nemá byť vidieť. Ak prečnieva, môžete ju zasunúť medzi prvý a druhý gombík košele, nie však do pásovky nohavíc. Pokiaľ máte vestu, skontrolujte, či ju spod vesty nevidieť.

Uzly pre viazanku – uzol je tým, čo ovplyvňuje celkový dojem z viazanky. Každý muž, bez rozdielu veku a postavenia,  by mal ovládať viazanie aspoň dvoch typov uzlov, podľa toho akú košeľu si chce do spoločnosti obliecť. V zásade má zvoliť uzol podľa tvaru goliera košele. Výberom vhodného uzla môžete tiež opticky predlžiť kratší krk alebo skrátiť šírku mužských ramien. V svadobnom salóne Valery si môžete zakúpiť alebo požičať viazanky už s predviazanými uzlami, ktoré zapínate okolo krku na skryté zapínanie, a preto sa uviazaním správneho uzla nemusíte trápiť.

Spona na kravatu – používa sa ako praktický doplnok pre jazykové kravaty, nepoužíva pri dvojradovom obleku. Kto ju nosí mal by vedieť, že sa upína tesne nad otváraním saka, vždy na šírku dlane nad pásovkou nohavíc alebo opaskom. Spona má ladiť s ostatnými doplnkami (hodinkami, prsteňom, manžetovými gombíkmi…)

Topánky –  sú síce tým posledným, čo si ženích na seba navlečie, ale práve oni patria k jedným z najdôležitejších prvkov ženíchovho outfitu. Ako nekvalitné oblečenie nevylepšia ani tie najkvalitnejšie topánky, tak nekvalitnými topánkami úplne „zabijete“ aj ten najkvalitnejší svadobný oblek.

 

Kvalitné topánky sú celokožené, ušité z väčšieho podielu ručne, vypracované do najmenšieho detailu. Podrážka topánok má byť kožená, v zime sa tolerujú aj syntetická, keďže kožené bývajú zriedka nepremokavé. Proti topánkam s gumovou podrážkou hovorí fakt, že sa v nich viac potí noha, ako aj to, že počas chôdze po parketách a kamennej dlažbe pískajú a vŕzgajú, a znemožňujú i tancovanie. Základné pravidlo pre topánky znie: čím elegantnejší oblek, tým hladšia a lesklejšia koža, jednoduchší tvar a tenšia podrážka topánok.

K obleku sa nosia zásadne kvalitné elegantné a hladké topánky so šnurovaním – poltopánky, štíhleho tvaru. Farbu vyberajte podľa farby obleku – čiernou nič nepokazíte. K svadobnému obleku sa nosia čierne hladké topánky, alebo topánky so špicou oddelenou švom, bez vzoru a perforácie. Ak máte svetlý oblek, voľte topánky hnedé, béžové, sivé, tak aby nevytvárali s odevom silný farebný kontrast a dobre ladili. Odtieň farby majú mať o jeden stupeň tmavší aký má oblek. Farba obuvi má korešpondovať tiež s farbou opasku.

Ponožky – idealne sú zladené s oblekom a topánkami, hladké a jednofarebné, bez ozdôb a motívov. Pri výbere rozhoduje aj kvalita – najlepšie vlnené, alebo zo zmesi bavlna/vlna, vyhnite sa umelým vláknam. Pre ich farbu platí: čierne topánky – čierne ponožky, hnedé topánky – hnedé alebo béžové ponožky. Biele sú určené výhradne pre šport. Dĺžka ponožiek má byť taká, aby nebolo vidieť pokožku nôh, keď sa nohavice pri sedení vyhrnú vyššie. V takom prípade je lepšie nosiť podkolienky.

Šperky – k nim patria kvalitné až luxusné náramkové hodinky ,manžetové gombíky, ozdobné pánske prstene, masívnejšieho dizajnu, ktoré by mali navzájom zladené tvarovo, materiálom, dizajnom, štýlom i farbou použitého kovu – vo farbe žltej (zlatej) alebo striebornej.

.

 

 

 

luxusny pansky oblek svadobny salon valery M18 luxusny pansky oblek svadobny salon valery M41 luxusny pansky oblek svadobny salon valery M44 luxusny pansky oblek svadobny salon valery M45 luxusny pansky oblek svadobny salon valery M54 luxusny pansky oblek svadobny salon valery M58 luxusny pansky smoking svadobny salon valery M53

© 2022 Svadobný Salón Valery. Všetky práva vyhradené.