Warning: A non-numeric value encountered in /data/8/c/8ce82100-b8fa-4687-ac36-f9965fe841ae/salonvalery.sk/web/engine/wp-content/themes/salonvalery/functions.php on line 62
oblek pre ženícha svadobný salon Valery

Ako správne vybrať oblek pre ženícha – 1. časť

spať
0

Ako správne obliecť ženícha – 1. časť

Ako správne obliecť ženícha – časť 1.

Svadba je jedinou príležitosťou, pri ktorej muž svoje oblečenie prispôsobuje oblečeniu ženy. Ženích má dbať na to, aby primerane ladil k neveste, štýlu jej šiat, štýlu sobáša i k  priestorom, v ktorých sa svadba bude odohrávať.

Najbežnejším oblečením ženíchov býva klasický čierny oblek alebo spoločenský oblek inej farby, najčastejšie tmavosivý, tmavohnedý, v lete aj krémový, pieskový.

V poslednom období sa ako oblečenie pre ženícha začína opäť vracať do módy klasický žaket. Téme žaket sa budeme na svadobnom blogu Svadobného salónu Valery venovať v osobitnom článku.

Na čo je potrebné dbať pri oblečení ženícha obzvlášť?

Sako – správna dĺžka rukávov je, ak siahajú po začiatok palca na ruke. Vreckovka v hornom vrecku má byť biela, alebo ladiť s kravatou a vestou (farebne, vzorom, materiálom).

Nohavice – pri nich je dôležitá ich dĺžka. Optimum je na dva prsty od zeme. Záhyb nohavice má spredu na topánku ľahko dopadať, zozadu siahať po začiatok jej opätku. Pri skúške alebo skracovaní ich preto skúšajte v obuvi. Pokiaľ majú na zadnej strane i vrecko s gombíkom, dbajte, aby bolo vrecko vždy zapnuté.

Opasok – dbajte na jeho farebné zladenie s topánkami.  Farba jeho spony by mala korešpondovať s hodinkami a manžetovými gombíkmi. Rozhodujúca je aj jeho dĺžka. Správne zapnutý je na tretej dierke od konca.

Košeľa – spoločenská a biznis etiketa predpisuje do obleku košeľu s dlhým rukávom aj v lete.  Rukávy majú byť vyžehlené bez pukov a tak dlhé, aby manžety košele prečnievali z rukáva saka asi na jeden centimeter (max. 2 cm). Svadobný salón Valery odporúčať zvoliť bielu alebo krémovú košeľu, v závilosti na farbe šiat nevesty a farbe obleku. Vždy však zvoľte kvalitný bavlnený materiál a košeľu so skrytým zapínaním.

 

Vestav poslednej dobe (mimo svadobných udalostí) vychádza mierne z módy ALE: vo väčšine prípadov sa ženích tým, že má vestu odlišuje od ostatných svadobných hostí. Netreba zabúdať na to, že obvykle si po slávnostnom obrade a večeri ženích zloží sako a tak najväčšiu časť svadobnej zábavy strávi vo veste. Preto netreba výber vesty podceňovať. Pokiaľ má svadobná vesta lesklý zadný diel, nikdy by ste v spoločnosti nemali sako vyzliecť. Ak tvorí vesta s oblekom komplet, jej posledný gombík nemusíte zapínať. Vestu ladíme podľa šiat nevesty a typu obleku / krémové šaty – krémová vesta, resp. vesta kde sa vyskytuje krémová farba a pod./

 

Tielko pod košeľu – súčasné pravidlá pre biznis etiketu nepripúšťajú presvitajúce tielko pod košeľou. Ak však zvážite, že je pre vás potrebné, nemalo by ho byť vidieť (napr. nad golierom košele alebo kravatovým uzlom).  Malo by byť hladké, bez vzorov, biele tričko pod bielu košeľu…

V ďalšom pokračovaní svadobného blogu Svadobného salónu Valery sa dozviete akú má mať ženích kravatu, topánky a ostatné svadobné doplnky.

© 2022 Svadobný Salón Valery. Všetky práva vyhradené.