Warning: A non-numeric value encountered in /data/8/c/8ce82100-b8fa-4687-ac36-f9965fe841ae/salonvalery.sk/web/engine/wp-content/themes/salonvalery/functions.php on line 62
nevesta moletky svadobny salon valery

Som nevesta moletka. Aké svadobné šaty si mám vybrať?

spať
0

Tak ako sa mnohé nevesty tešia z výberu svadobných šiat, tak sa naopak iné nevesty práve tohto obávajú. Áno, pre moletky býva často výber svadobných šiat „nočnou morou“.

Ale nemusí to tak byť. So Svadobným salónom Valery bude každá moletka nádhernou nevestou.

A čo je pre nevesty moletky dôležité pri výbere svadobných šiat? Máme pre vás zopár tipov.

 

Nechajte svoje krivky vyniknúť

Väčšina moletiek má zvodne vyzerajúcu postavu v tvare presýpacích hodín. Nechajte túto siluetu vyniknúť. Nezakrývajte sa do „vrecovitých“, antických svadobných šiat, ktoré vám kilá naviac pridajú, nie uberú.Určite vyskúšajte aspoň jedny takéto svadobné šaty a uvidíte, budete prekvapená výsledkom.

 

Voľné, padavé, antické svadobné šaty

Tento strih svadobných šiat je u neviest moletiek najžiadanejší, ale bohužiaľ, toto je najčastejšia chyba výberu. Obvykle bývajú šaty riasené a pridávajú veľkosť navyše, zakrývajú to, čo by sa dalo ukázať. Takmer každá nevesta moletka si tento strih svadobných šiat vyžiada v snahe čo najviac sa  „zakryť“, ale obvykle nevesty samy uznajú, že sú strihy, ktoré im pristanú oveľa viac.

Pokiaľ sú to šťastne strihané antické svadobné šaty, odporúčame, aby neboli úplne  hladké, ale aspoň s jemnou výšivkou v prestrihu pod prsiami alebo nejakým zaujímavým detailom v dekolte.

 

Zopár volánikov

I keď patríte medzi moletky, neznamená to, že by ste si nemohli dopriať zopár volánikov. Treba však ustriehnuť tú pravú mieru a navyše vedieť, ako ich aplikovať.

Pozor na výstrih

Väčšie prsia sú nepochybne prednosťou moletiek. Dávajte si však pozor na to, aby ste to s výstrihom neprehnali. Je rozdiel prsia decentne prezentovať a urobiť z nich svoju prednosť, ako prezentovať vulgárny výstrih.  Korzet na svadobných šatách vám nesmie byť malý, prsia a ani pokožka v podpazuší nesmie nikde pretŕčať.

Krajka

Je v posledných rokoch veľmi žiadaná. U moletiek je potrebné zvažovať jej použitie a obvykle sa lepšie hodí vyšívaný tyl, ktorý pôsobí jemnejšie.

 

Prekrytie rúk a ramien

9 z 10 neviest moletiek má požiadavku zakrytia ramien. Áno, sme za, ak sa to hodí k svadobným šatám. Vyberte si dokonale sadnúce bolerká, tylové alebo krajkové podľa typu svadobných šiat.

Ak sú svadobné šaty príliš jednoduché, ozdobnejšie bolerko ich príjemne oživí.

 

Svadobné doplnky

Nesnažte sa vyberať si svadobné šaty, ktoré sú príliš prezdobené. Zbytočne by vás rozširovali a mohla by ste pôsobiť  „veľko“. Zvážte použitie závoja tak, aby vašu postavu neskracoval. Niekedy postavu opticky predĺži správne použitý fascinátor alebo iná ozdoba do vlasov spolu s vhodne vybraným svadobným účesom.

Jednoduché svadobné šaty doplníte aj bolerkom ale v mnohých prípadoch postačí aj zaujímavá svadobná kytica.  Aj tu platí známe heslo: Menej je niekedy viac.

Chudnutie pred svadbou

Ak plánujete do termínu sobáša výrazne zmeniť svoju konfekčnú veľkosť, je potrebné nás o tom informovať, pretože ak schudnete o viac ako 2 konfekčné veľkosti, bude pravdepodobne nutné vybrať iné svadobné šaty ako skúšali pôvodne. Do 2 konfekčných veľkostí sa šaty obvykle dajú ešte upraviť. Všetko závisí od modelu, ktorý si vyberiete a od toho, v ktorých partiách sa vám podarí schudnúť najvýraznejšie.

Všetkým nevestám moletkám želáme šťastnú ruku pri výbere svadobných šiat.

Váš Salón Valery

© 2022 Svadobný Salón Valery. Všetky práva vyhradené.