Warning: A non-numeric value encountered in /data/8/c/8ce82100-b8fa-4687-ac36-f9965fe841ae/salonvalery.sk/web/engine/wp-content/themes/salonvalery/functions.php on line 62
Svadobné šaty z Číny? Nie! Svadobný salón Valery

Svadobné šaty lacné z Číny? Vo Valery nájdete len originály!

spať
0

Svadobné šaty z Číny, „na mieru“ a lacno? Vo Valery len originály!

 

Túžba žien po „značkovom“ oblečení a vynaliezavosť našich ázijských susedov zrejme nemá hraníc. Keď sa objavili prvé falošné kabelky známych značiek, netušili sme, že onedlho môžme očakávať aj falošné spoločenské a svadobné šaty.

Šitie kópií svadobných a spoločenských šiat sa veselo rozmáha. Funguje to nasledovne: vyberiete si šaty ktoré sa vám páčia. Väčšina výrobcov má stránky s galériami fotiek z originálov svadobných značiek napr. LaSposa, St. Patrick, Pronovias, Maggie Sottero atd, teda značkových šiat. Títo výrobcovia obvykle dokážu ušiť aj šaty podľa zaslaného fota. Firma obvykle sídliaca v Číne vám ušije za zlomok reálnej ceny originálu viac alebo obvykle menej vydarenú kópiu. V poslednej dobe sa objavujú aj kopie značkových šiat vyrobené v Poľsku a na Ukrajine. Dokonca obchodní zástupcovia ukrajinských „výrobcov“ svadobných šiat obchádzajú svadobné salóny na Slovensku a takto ponúkajú svoj tovar. Nedávno navštívili aj náš Salón Valery.

Najviac  pri kopírovaných šatách „kričí“ materiál a kvalita spracovania. Stačí si prejsť internetové diskusie o šatách z Číny. Niektoré nevesty získajú relatívne kvalitnú kópiu, iné naopak nepodarok, z ktorého niečo opadáva, ktorý nesedí a ktorý sa nehodí na cestu na radnicu. V lepšom prípade sa podarí šaty u šikovnej krajčírky opraviť, v horšom prípade putujú šaty do najbližšieho kontajnera.

Čo sa ale nezhoduje nikdy sú detaily, ktoré na originále sú, ale u kópie by boli príliš drahé.Ako vidíte na priložených fotografiách, zdobenie môže byť z lacnejších materiálov / napr. namiesto sklenených korálok dostanete plastové, ktoré sú na podklade prilepené, nie pevne a po jednom kuse prišité /, chýbajú výstuže na korzetoch a ďalšie „drobnosti“ / najčastejšie gumy zapínajúce sa na chrbte /, ktoré zabezpečujú to, že šaty sedia ako uliate a na neveste aj dobre vyzerajú. Nevesta môže v korzete skákať, tancovať BEZ podrpsenky a bez neustáleho naprávania si korzetu a neistého pocitu. Spodky tylových sukní bývajú odstrihnuté!, nie obšité. Najčastejším problémom však býva nekvalitný, lacný materiál / krajky, satény s ľahkou gramážou a s leskom, krčivé a párajúce sa materiály, škrabajúci tvrdý tyl /. Najmä kvalita a jemnosť materiálov sa nedajú porovnať.

A čo teraz? Ste pre „nízku“ cenu ochotné niesť riziko objednávania a platenia mačky vo vreci od človeka, s ktorým sa nedohovoríte, nemôžte si šaty vopred vyskúšať? Dobrá krajčírka skúša hoci len jednoduché spoločenské šaty minimálne dvakrát. Alebo ste na nekvalitu už zvyknutí a nevadí vám?

Mnohé nevesty uprednostňujú bohaté tylové sukne. Na tie sa spotrebuje skutočne množstvo materiálu, sukne sú často aj 10 vrstovové a dá to množstvo práce takéto šaty ušiť. Riešením podľa Číňanov je kus látky podopretý najlacnejšou obručovou spodničkou. Ďalším veľkým problémom je kvalita tylu. Značkové svadobné šaty majú tyl jemný ako „páperie“, hebký na dotyk, mäkký, naopak, materiály z Číny sú tvrdé ako naškrobená záclona, nevesty sa často sťažujú na škriabanie pokožky, červené fľaky a alergie najmä na prsiach a pod pazuchami pri kontakte a kombinácii s potom.

Ďalším problémom je samotný fakt, že ide o kopírovaný model. Návrhár vymyslí kolekcie, šaty sa ušijú, nafotia a idú do predaja. Plagiátor nič nevymýšľa – ukradne hotový nápad a kopíruje ho. A naviac s tou drzosťou, že používa originálne fotografie. Je to nezákonné a pre poctivých výrobcov mnohokrát aj likvidačné.

Aj v našom svadobnom salone sme mali sme tú smolu a boli sme raz podvedení takýmto spôsobom. V domnení, že kupujeme krásne talianske svadobné šaty sme si objednali dokonca 4 kusy, dokonca za cenu originálu a po obdržaní zásielky nás skutočne zalial pot. Nemohli sme uveriť tomu, že nám slovenský distribútor známej značky predal niečo takéto. Samozrejme sa tieto šaty v ponuke Salónu Valery nenachádzajú, ale jeden kus sme si v sklade ponechali, aby sme vedeli nevestám ukázať rozdiel medzi kvalitou a nekvalitou.A práve z tohto „úžasného“ modelu si môžte prezrieť priložené fotografie. Skutočne nerozumieme, ako môže niekto bez hanby ponúkať takýto tovar a účtovať ceny originálu.

Takže milé nevesty, svadobné mamy a všetci naši ostatní zákazníci, zoberte prosím rozum do hrsti a nenechajte sa klamať!!!

Veríme, že chcete byť vo svoj jedinečný a jediný svadobný deň naozaj dokonalá nevesta a nielen jej len lacná čínska kópia.

 

 

© 2022 Svadobný Salón Valery. Všetky práva vyhradené.