Warning: A non-numeric value encountered in /data/8/c/8ce82100-b8fa-4687-ac36-f9965fe841ae/salonvalery.sk/web/engine/wp-content/themes/salonvalery/functions.php on line 62
Svadobný oblek pre ženícha - Svadobný salón Valery

Svadobný oblek pre ženícha

spať
0

Milé nevesty,

ak plánujete v dohľadnom čase svadbu, máte zrejme svoje svadobné šaty už vybrané alebo aspoň vysnívané. Ale viete ako máte obliecť svojho nastávajúceho? Aké sú trendy v pánskej svadobnej móde?

Farba obleku:  istota je čierna alebo tmavo modrá

Najprv sa zamerajte na farbu, ktorá bude u ženícha dominovať. Hitom je modrá, tmavomodrá, námornícka a slivkovo-modrá. Naďalej sa však teší obľube čierna a  tmavohnedá, kapučíno ale aj smotanová. Nezabúdajte na to, že svadobný oblek nie je bežný oblek do práce a tomu musí zodpovedať aj materiál, z ktorého je oblek ušitý. Ideálne je, pokiaľ je to kvalitný a lesklý materiál.  Oblek je potrebné ladiť k šatám nevesty a samozrejme typu ženícha / typ výška a súmernosť postavy, farba vlasov a pokožky atď /. Páni, ktorí majú cit pre štýl si môžu dovoliť aj odvážnejšie vzory na vestách prípadne na saku.

 

Vestu???  To snáď nie…?!

Ale áno milí páni. Práve vestou sa ženích odlišuje od ostatných svadobných hostí. Aj pre pánov, ktorí neradi nosia obleky je vhodná a to aj z dôvodu, že po obrade a slávnostnej večeri si obvykle ženích sako zloží a zvyšok svadobnej zábavy strávi pohodlne v košeli a vo veste. Pre mnohých ženíchov je práve toto najväčší motív k oblečeniu si vesty. A verte milí páni, skutočne vám pristane.

 

Akú košeľu potrebuje ženích?

Košeľa je rovnako dôležitá ako sako. Musí mať skryté zapínanie, musí byť ušitá z kvalitného materiálu / škvrny od potu nie sú dobrá vizitka počas svadobného obradu /. Pozornosť venujte aj dĺžke rukávu, ktorá musí presahovať dĺžku rukávu na saku tak, ako to vidíte na priloženej fotografii. Nezanedbajte aj výber manžetových gombíkov. Je skutočne rozdiel vybrať si napr. štvorcové matné gombíky alebo okrúhle manžetové gombíky s kryštálikmi. Vyberajte s ohľadom na typ obleku, svadobné šaty nevesty a doplnky ženícha / hodinky, sponu na opasku / a postavu ženícha / vyššie postavy si môžu dovoliť väčšie gombíky, nižšie postavy naopak menšie /. V svadobnom salóne Valery nájdete talianske manžetové gombíky dokonca s modrými kameňmi, vhodné k barokovým vzorom, štrasové spony a ihly na kravaty, ktoré skutočne nájdete málokde.

 

Udržiavajte jednotný štýl s partnerom, partnerkou

Ak máte svadobné šaty biele , akú farbu má mať ženíchova košeľa?  No, predsa má byť v takom odtieni ako vaše svadobné šaty. Existuje viacero odtieňov bielej farby, preto si pri výbere dajte na toto pozor. Dnes už sa často vyberajú aj farebné resp. čierne svadobné košele. Trendom na rok 2015 je levanduľovo fialová farba košieľ prípadne svadobnej vesty.

 

Opasok, topánky, ponožky a šnúrky do topánok  – bez nich to nejde

Oblek nie je tým jediným, čo dotvára ženíchov outfit. Topánky pre ženícha vyberajte tiež starostlivo. Pre svadobnú príležitosť sú vhodné lakovky alebo oxfordky, ktoré majú skryté šnurovanie. Farebne sa topánky ladia s opaskom. Pokiaľ bude mať partner hnedé topánky, v rovnakom odtieni musí zostať aj opasok.

 

Áno, vybrať správny svadobný oblek nie je jednoduchá záležitosť. Nenechajte sa odbiť  a hľadajte dovtedy, dokiaľ nenájdete to správne pre vás. Veď k svadobnému oltáru kráčate obidvaja a prezentujete sa ako svadobný pár. Skutočne nie je nič horšie vidieť svadobné páry typu “ každý pes, jiná ves“. A milí páni, prosííím, oblek , ktorý vám zostal visieť v skrini z maturity, nie je ten vhodný oblek pre váš svadobný deň.

 

V svadobnom salóne Valery nájdete nemecké a talianske svadobné obleky, ktoré pre vás každoročne objednávame vždy z najnovších kolekcií. Rovnako aj košele, spony na kravaty a manžetové gombíky.

Prídite si vybrať nielen svadobné šaty, ale aj svoj svadobný oblek do svadobného salónu Valery a odídete od nás ako dokonale zladený svadobný pár.

 

 

© 2022 Svadobný Salón Valery. Všetky práva vyhradené.